Providing you the best range of tussar soft silk saree, tussar silk saree, tussar handloom silk sarees and fancy tussar silk saree with effective & timely delivery.







₹ 899 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Weaving |
| Occasion | Wedding Wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 599 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Occasion | Festive Wear |
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Make | Machine Made |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India


