Manufacturer of a wide range of products which include exclusive pure linen saree, cotton linen saree, hand embroidered sarees and chinon embroidery sarees.














₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Linen |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party wear |
| Work | Weaving |



₹ 850 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Design | Printed |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party wear |





₹ 980 / PieceGet Latest Price
| Embroidery Type | Zardozi |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Wash Care | Dry clean |
| Make | Hand Made |




₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Saree Fabric | CHINON |
| Work | Sequin Work |
| Occasion | Wedding |
| Work Pattern | All Over Work |
| Saree Length | 6.3 mtr |
| Blouse | With Blouse Piece |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India


