We are a leading Manufacturer of soft crush sarees, heavy rangoli silk saree with hand work, designer party wear saree, handwork designer saree, premium designer saree and designer viscose saree with sitched blouse from Surat, India.






₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Pattern | Plain |
| Color | Red |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Wash Care | Dry clean |
| Set Content | With Blouse Piece |






₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Hand Made |









₹ 950 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Occasion | Party wear |
| Color | Pink |
| Pattern | Embroidered |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Packaging Type | Box |







₹ 1250 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |











₹ 599 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Color | Red |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |










₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Wash Care | Dry clean |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Georgette |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | Yes |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Chiffon |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Wash Care | Dry clean |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |






₹ 749 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Silk |
| Design | Printed |
| Occasion | Party wear |
| Color | Pink |
| Brand | KOTHARI NX |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Wash Care | Machine wash |








₹ 850 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Color | Red |
| Occasion | Party Wear |
| Blouse Type | Unstitched |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |









₹ 1300 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 849 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1049 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 799 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Length | 1 meter |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 850 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Set Content | WITH BLOUSE PEICE |
| Occasion | Party Wear |
| Blouse Length | 1 METER |
| Blouse Type | Unstitched |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 949 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Fabric | Georgette |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Georgette |
| Country of Origin | Made in India |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India
















