We are a leading Manufacturer of viscose pure georgette saree, pure viscose georgette saree, pure cotton paithani saree, pure kanchipuram soft silk saree with sitched blouse, pure georgette saree and ajrakh gajji silk saree from Surat, India.




₹ 1150 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Fabric Type | Pure Georgette |
| Set Content | With blouse piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |










₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With blouse piece |
| Saree Length | 5.3 |
| Pattern | Zari |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Silk |











₹ 780 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Festive Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Design | Printed |
| Color | Green |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Blouse Fabric | Silk |












₹ 1550 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Occasion | Wedding Wear |
| Traditional Name | Kancheepuram Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 1250 / PieceGet Latest Price
| Color | Blue |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Silk |













₹ 1250 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |






₹ 599 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Set Content | With blouse piece |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Modal Silk |



₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Work | Weaving |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Pattern/Style | Traditional Paithani Sarees |
| Blouse Fabric | Silk |
| Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Wash Care | Dry clean |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |






₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Blouse Piece | Included |
| Make | Machine Made |
| Fabric | Silk |
| Wash Care | Machine wash |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 799 / PieceGet Latest Price
| Work | Weaving |
| Silk Type | Kancheepuram Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 1349 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Traditional Name | Kancheepuram Silk |
| Color | Blue |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |









₹ 1450 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Color | Pink |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |












₹ 1100 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Color | Blue |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |









₹ 899 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Weaving |
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Festive Wear |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1700 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Weaving |
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Traditional Name | Kancheepuram Silk |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |












₹ 849 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Red |
| Occasion | Wedding Wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Blouse Fabric | Silk |
| Set Content | With Blouse Piece |





₹ 799 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Color | Red |
| Saree Length | 5.5 m |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Color | Green |
| Occasion | Wedding |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Festive Wear |
| Color | Blue |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Silk Type | Mysore Silk |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Work | Weaving |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 649 / PieceGet Latest Price
| Fabric Type | Tussar Cotton |
| Craft | Digital Printed |
| Weave Type | Powerloom |
| Occasion | Festive Wear |
| Blouse Piece | With Blouse Piece |
| Pattern | Floral |
| Saree Length | 6.3 Meter |
| Blouse Piece Length | 1.0 Meter |






₹ 580 / PieceGet Latest Price
| Saree Fabric | Soft Silk |
| Weave Type | Mysore Crepe |
| Zari Type | Pure Zari |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse | Attached Blouse |
| Design Pattern | Stripes |
| Occasion | Festive |










₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India






















