Our range of products include soft organza saree with silver zari border, pure soft organza silk saree, premium organza hand work saree, pure organza silk saree with beautiful embroidered butta, soft refined organza silk saree and kanchi kora organza saree.













₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Color | Pink |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 780 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1349 / PieceGet Latest Price
| Color | Green |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Hand Made |









₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Color | Red |
| Blouse Fabric | Silk |
| Work | Chikankari |












₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Work | Gota Work |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Wash Care | Dry clean |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 799 / PieceGet Latest Price
| Dyeable | No |
| Pattern | Printed |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 550 / PieceGet Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |
| Work | Zari Work |












₹ 1599 / PieceGet Latest Price
| Work | Hand work |
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |








₹ 849 / PieceGet Latest Price
| Work | Hand Painted |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Color | Pink |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |












₹ 1199 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Georgette |
| Make | Machine Made |






₹ 1199 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Wash Care | Dry clean |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Work | Weaving |
| Color | Red |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |











₹ 1300 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 950 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Wash Care | Dry clean |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 1399 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 800 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Wash Care | Dry clean |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 1249 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Georgette |












₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Color | Green |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Blouse Length | 1 meter |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 1249 / PieceGet Latest Price
| Color | blue |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1299 / PieceGet Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Occasion | Wedding Wear |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | Yes |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 1150 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 899 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 950 / PieceGet Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Occasion | Wedding Wear |
| Work | Embroidery |
| Blouse Fabric | Silk |












₹ 1150 / PieceGet Latest Price
| Color | BLACK |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Georgette |



₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India


























