Our range of products include kota soft silk cotton emboss sarees, fancy kota doria saree and super kota saeee with digital print.









₹ 899 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Make | Machine Made |
| Color | Green |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Make | Machine Made |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 499 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Make | Machine Made |
| Color | Red |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India

