Providing you the best range of pure heavy silk saree with heavy weaving work, pure tussar silk cut work saree, soft nylon organza jacquard saree and pure handloom tussar silk saree with effective & timely delivery.













₹ 1199 / PieceGet Latest Price
| Set Content | With Blouse Piece |
| Occasion | Festive Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Color | Red |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Occasion | Wedding Wear |
| Color | Blue |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 899 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Work | Embroidery |
| Blouse Fabric | Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1399 / PieceGet Latest Price
| Fabric Type | Pure Tussar |
| Craft | Kantha Stitch |
| Weave Type | Powerloom |
| Occasion | Festive Wear |
| Blouse Piece | With Blouse Piece |
| Saree Length | 6.3 Meter |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India


