Manufacturer of a wide range of products which include kanjivaram paithani silk saree, semi gaji silk saree, pure silk paithani saree and pure viscose pathani saree.








₹ 850 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Festive Wear |
| Pattern | Printed |
| Color | Red |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Color | Pink |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Wash Care | Dry clean |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |









₹ 1349 / PieceGet Latest Price
| Set Content | With Blouse Piece |
| Occasion | Festive Wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Fabric | Silk |
| Color | Red |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1850 / PieceGet Latest Price
| Occasion | Party wear |
| Fabric | Silk |
| Pattern | Printed |
| Color | Pink |
| Blouse Fabric | Silk |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Wash Care | Dry clean |
| Packaging Type | Plastic Bag |

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India


