Our range of products include banarasi tissue silk saree, pure silk tissue saree, ladies silk banarasi saree, pure kanchipuram soft silk saree and banarasi cotton sarees.








₹ 1199 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Color | YELLOW |







₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidered |
| Occasion | Festive Wear |
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Color | Pink |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Dry clean |





₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Set Content | With Blouse Piece |
| Occasion | Festive Wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Color | Blue |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |






₹ 1350 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Color | Pink |
| Traditional Name | Kancheepuram Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price

Mayank Kothari (CEO)
Kothari Nx
6th Floor Shop No. 6023-24 Opp. New Bombay Market, Umarwada Avadh Textile Market, Surat - 395010, Gujarat, India



